Naše Považie

Pociť Rómsku hudbu/Feel the Roma music - exkluzívne s hosťom Jiří Stivínom (ČR)

Pozývame Vás na jedinečný koncert:

Pociť Rómsku hudbu/Feel the Roma music - exkluzívne s hosťom Jiří Stivínom (ČR).

17.10.2021 o 18.00 hod.,veľká sála, Divadlo v Púchove.

Projekt v spolupráci multižánrového hudobníka a speváka Marca Pilla a skupiny Jána Berkyho Mrenicu. Prináša obrovskú energiu a vášeň do hudby, ktorá nesie vplyvy rómskej hudby celého sveta. Marco Pillo ako aj Ján Berky Mrenica majú široký diapazón hudobných štýlov a preto je ich hudba a hudba muzikantov zoskupených okolo nich zaujímavá a atraktívna.

V interpretáciách však neostávajú len pri Gypsy jazze, ale spájajú rôzne štýly rómskej hudby z celého sveta a tak projekt získava na hudobnej farebnosti a dynamike.

Koncert ponúka výnimočných, renomovaných muzikantov, zaangažovaných aj autorsky do projektu. Program je nabitý emóciami, virtuozitou, ktorá v sebe obnáša rómske hudobné dedičstvo.

Hudobné obsadenie:

Marco Pillo – gitara, spev

Ján Berky Mrenica ml. – husle

Michal Bugala – gitara

Janczi Rigo – kontrabas

Exkluzívny hosť: svetovo uznávaný hudobník, multi-inštrumentalista a skladateľ Jiří Stivín

Skladateľ, aranžér, cimbalista, spevák a gitarista Marco Pillo už ako trinásťročný pôsobil v komornom orchestri A. Móžiho, s ktorým koncertoval po Európe. V Španielsku študoval hru na gitare a prenikal do krás španielskeho flamenca. Marco Pillo má široký diapazón hudobných štýlov a preto je jeho hudba a hudba muzikantov zoskupených okolo neho zaujímavá a atraktívna.

Ďalšou virtuóznou muzikantskou osobnosťou v kapele je Ján Berky Mrenica ml.

Po absolvovaní odboru husle na bratislavskom konzervatóriu pôsobil v SĽUK-u. Známym sa stal predovšetkým účinkovaním v orchestri Diabolské husle, ktorý zakladal jeho otec, legendárny husľový virtuóz Ján Berky-Mrenica st. Vedenie orchestra prevzal v roku 1997 a doteraz je hlavným tvorcom repertoáru tohto telesa. Je držiteľom viacerých ocenení Slovenskej hudobnej akadémie Grammy: Interpret roka, Album roku, Najlepší orchester.

Exkluzívnym hosťom koncertu je vyhľadávaný český, svetovo uznávaný hudobník, multi-inštrumentalista a skladateľ Jiří Stivín.

Jiří Stivín má neobyčajne široké hudobné cítenie a zameranie, predovšetkým však je to jazz, folk, ale aj klasická hudba a rock.

V rokoch 1961-1962 bol jedným z priekopníkov česko–slovenskej beatovej hudby ako člen pražskej skupiny Sputnici. Spolu s Martinom Kratochvílom, spoluzakladateľ legendárneho džez–rockového zoskupenia Jazz Q. Hral s poprednými domácimi (Radim Hladík, Rudolf Dašek, Michael Kocáb, Alan Vitouš, Vladimír Merta, Iva Bittová), ale aj svetovými hudobnými osobnosťami. Jeho dvojalbum Výlety bol v 80.rokoch zaradený medzi najpozoruhodnejšie európske jazzové projekty. Je nositeľom Štátneho vyznamenania ČR Za zásluhy o štát v oblasti kultúry a umenia.

Koncert prináša obrovskú energiu a vášeň do hudby, ktorá nesie vplyvy rómskej hudby celého sveta.

Príďte a zažite virtuózne umenie výnimočných muzikantov!

17.10.2021 o 18.00 hod., veľká sála v Divadle v Púchove.

Vstupné 12 €, prístavok, balkóny 10 €.

Predpredaj vstupeniek na www.kultura.puchov.sk a v pokladni kina.

 

Dĺžka podujatia: 75 minút


nedeľa, 24. október 2021
Meniny má Kvetoslava
Posledné úspešné projekty
Najbližšie podujatia
Užitočné odkazy